niedziela, 29 października 2017

Najlepsze aplikacje na androida dla psiarzy.

   Zaczęliśmy żyć w dobie smart XXI wieku. Całym domem czy firmą możemy zarządzać z podręcznego urządzenia - tableta, smartfonu, a nawet zegarka. Możemy zarządzać każdym aspektem swojego życia, a teraz coraz lepiej tym, jak zajmujemy się swoimi zwierzakami. Postanowiłam przedstawić kilka przydatnych aplikacji na androida dla opiekunów zwierząt.
________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

   DingDog - zdecydowanie numer jeden polskich aplikacji dla psiego światka. Sama zainstalowałam ją, poszukując psich aplikacji, kiedy jeszcze prawie nikt o niej nie wiedział. Wspaniale było obserwować rozwój całej społeczności DingDoga, ich akcje i konkursy. Wspaniała inicjatywa, a na czym dokładnie polega? W profilu podajemy informacje o sobie i swoim psie, takie jak imię, wiek, płeć i rasa. W zakładce "karta zdrowia" wpisujemy ostatnie szczepienia i odrobaczenia, aby nie zapomnieć o kolejnych. Możemy dodać ulubionego weterynarza, karmę, miejsca do spacerowania, a także krótką notkę o naszym zespole, zdjęcie i bio wyświetlane na mapie. Po odpaleniu GPS możemy ruszać w trasę. Aplikacja pokazuje nasze aktualne położenie na mapie. Wszystko ułatwia nawiązanie kontaktu z nami i naszymi psami podczas spacerów, a przy okazji możemy pomóc lub coś wygrać! Zespół kładzie duży nacisk na pomoc zwierzakom i przeznacza fundusze na różne akcje związane ze sterylizacją oraz walką z bezdomnością. Jeśli ktoś chce mnie dopaść, mój nick to: panilapa #poznajmysie!




   Dog Walk - kolejna aplikacja pozwalająca na monitorowanie spacerów. Po zalogowaniu się (można za pomocą fb) i dodaniu informacji o swoim psie, możemy włączać nawigację i szukać nowych przygód. Aplikacja pokaże nam trasę spaceru, przebyty dystans i aktualną prędkość, z jaką się poruszamy, a także zapisy poprzednich tras. Dodatkowo możemy udokumentować fotograficznie najciekawsze momenty. Nie daje to takich możliwości jak apka wyżej i nie jest dostępna w języku polskim. Jednak łączy się z ciekawym systemem Tractive, pozwalającym na monitorowanie na żywo tego, gdzie przebywa zwierzak. Oprócz Dog Walk dostajemy od nich również inne aplikacje, niektóre działające tylko dla posiadaczy psiej nawigacji, takie jak Pet-Remote, pozwalający podobno na komunikację z psem, kiedy jesteśmy poza domem oraz Pet Battle, gdzie możemy dodać zdjęcie swojego zwierzaka aby konkurował z innymi, który jest słodszy i kochańszy. Dostajemy również apki pomagające nam w wyborze imienia dla zwierza. Testowałam tylko Dog Walk, ale możliwości zdają się być ciekawe. Niektóre aplikacje są dostępne tylko na App Store.

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

   11 Pets - czyli wszystkie zwierzaki w jednym miejscu. Ogromnym plusem jest to, że aplikacja dostępna jest w języku polskim. W jednym miejscu możemy zgromadzić informacje o wszystkich swoich podopiecznych. To wypasiona książeczka zdrowia, a nawet więcej. Wpisujemy dane swojego zwierzaka, czyli imię, rasę, datę urodzenia. Możemy utworzyć galerię zdjęć każdego pupila. Kalendarz pomoże nam pamiętać o zabiegach pielęgnacyjnych i weterynaryjnych, istnieje możliwość ustawiania powiadomień. Zakłada "codzienna opieka" pomaga nam ogarnąć czego potrzebuje nasz urwis. Mamy możliwość opisania tam diety, dawkowania leków i wszelakich incydentów, które chcemy z kimś omówić oraz monitorowania wzrostu i wagi. W zakładce "medycyna" mamy miejsce do wpisania wyników różnych badań, opisania stanu zdrowia, przebytych operacji czy występujących alergii. Apka bardzo przydatna, zwłaszcza, jeśli ktoś jest opiekunem wielu zwierząt wielu gatunków.

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

   Dog Scanner - absolutnie fantastyczna, ciekawie zajmująca czas aplikacja. Znalazłam ją w te wakacje, a niedawno pisał o niej portal psy.pl i myślę, że autorka tekstu nie doceniła jej możliwości jeśli chodzi o pracę z kundlami. Od początku. Apka pozwala nam na rozpoznanie rasy psa po zrobionym lub wgranym zdjęciu. Moim zdaniem warto jej użyć, gdy ma się mieszańca i nie polegać na wyniku tylko z jednego ujęcia. Mi to troszeczkę pozwoliło potwierdzić podejrzenia, co to za składak z tego Miko. Innym też może pomóc, sugerując się tym, że taki kundelek może mieć każdą z cech każdej z rasy, w dążeniu do pozytywnej współpracy. Z kolei praktycznie każde ujęcie Shaggy'ego wykazywało, że to chihuahua. Ciekawą opcją jest wrzucenie swojego zdjęcia. Aplikacja odpowie nam jakiego psa dziś przypominamy, nieźle co? Warto pobrać!
 




   Rasy psów - przyjemne dla oka zestawienie wszystkich ras psów, które są opisane na Wikipedii (opisy pochodzą stamtąd), ale przegląda się o wiele przyjemniej niż stronkę. Ikonka z kreseczkami na górnym pasku pozwala na ułożenie ras alfabetycznie względem pierwszej litery nazwy bądź względem pierwszej litery kolejnych członów, np. najpierw mamy wszystkie psy z "autralian/autralijski", a potem "austriacki", "afrykański" itd... Dodatkowo możemy korzystać z filtrów, lecz niektóre są płatne. Możemy jednak wybrać sobie podział na psy pasterskie, obronne czy ttb. Istnieje również możliwość stworzenia listy swoich ulubionych ras, dostępnych potem pod gwiazdką na górnym pasku oraz czytania opisów przez "panią lektor". Kiedy już poczujecie się ekspertami możecie pobrać drugą aplikację producenta: Rasy psów - kartkówka!




   Przyjaciel Pies - aplikacja najpopularniejszego psiego magazynu w Polsce, wydawanego od listopada 1998 do kwietnia 2017 roku. Za najnowsze numery zapłacimy trochę kasy, ale i tak taniej niż w kiosku i zawsze możemy mieć je przy sobie. Starsze numery można pobrać i przeczytać w aplikacji. Fantastyczny uzupełniacz wiedzy, polecam nawet dla tych 10 darmowych numerów!

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

   Puppr - aplikacja tylko częściowo darmowa i niedostępna w języku polskim, ale warta uwagi. Wpisujemy imię oraz płeć swojego psiaka i możemy zaczynać wspólną zabawę. W prawym dolnym rogu mamy ikonkę ułatwiającą sprawę - kliker. Po przeczytaniu instrukcji jak z niego korzystać przechodzimy do strony z kategoriami sztuczek. "Basics", czyli sztuczki podstawowe są w całości za darmo. Każdą z nich mamy opisaną krok po kroku i dokładnie wiadomo co i kiedy robić. Tekst dopasowuje się do danych, które wpisaliśmy, czyli będę miała w odpowiednim miejscu wpisane imię mojego psa i "he" lub "she" itd. Z tego, co zaobserwowałam serwis Puppr prężnie działa i można u nich kupować pakiety sztuczek, opisane zapewne przez profesjonalistów. Co jakiś czas dochodzą nowe. Nawet dla darmowych podstaw warto pobrać.


    To jedyna tak przejrzysta, traktująca tylko o sztuczkach aplikacja. Jest wiele takich, które gromadzą informacje na temat ogólnej opieki nad psami z podziałami na kategorie o szczeniętach, psach starszych, chodzeniu na smyczy, trochę o sztuczkach. Większość trzeba opłacić, aby mieć pełen dostęp do informacji i żadnej nie znalazłam po polsku. Może czas na taką aplikację?
________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

   Mamy na polskim rynku androidowym wspaniałe aplikacje, które niosą pomoc zwierzakom. Popularne Psadoptuj jest określane jako najlepsze miejsce do adopcji psa w polskim internecie. Można brać udział w cyklicznych już mam nadzieję akcjach mobilnych Ceneo "Pełna miska dla schroniska". Na podobnej zasadzie działa Pusta miska. Nie dajcie się zwieść ikonie apki Na 4 łapy, to kolejna aplikacja, która pomoże nam znaleźć przyjaciela! Podobnie jak w aplikacjach Schronisko Gaj wolontariusz oraz Znajdź psiego przyjaciela. Jedne działają lokalnie, inne na całą Polskę. Każdą warto obejrzeć i warto poznać psiaki czekające na dom.

Na tym zakończę moje zestawienie przydatnych dla psiarzy aplikacji. Mam nadzieję, że te krótkie recenzje Was zainteresowały i zachęciły do testowania tych przydatnych apek. Łapa wszystkim!